Category: آسیب های کودکی

شکستن تابوی گفتگو در مورد سوء استفاده جنسی دوران کودکی یک ضرورت حیاتی است“
مردم همیشه از من می پرسند چرا حالا داری در مورد این موضوع حرف می زنی؟ چرا؟ چرا؟ الآن آن را افشا کردم چون کنترل تمام جنبه های زندگی من را در دست دارد. به هر طریقی که فکر می کنید مرا صدمه زده است. همه چیزم را از من گرفته. همه چیزهای با ارزشم را از از دست داده ام. زندگی راحت عاطفی ندارم. نمی گذارد از قدرت عشق ورزیدنم بهره ببرم. جلوی موفقیتم را سد کرده است. هرگز راحتی را تجربه نکرده ام. اگر دوران کودگی من هم مثل دیگر بچه ها به سلامت گذشته بود الآن هرآنچه می خواستم به دست می آوردم و به همه چیز می رسیدم. ولی این را هم خوب می دانم اگر امروز هم با آن رو به رو نشوم و درمانش نکنم تا آخرعمر بر دوش من سنگینی خواهد کرد و باقی عمر م را هم به تاراج خواهد برد. مهم نیست چند سال پیش اتفاق افتاده حتی اگر پانصد سال پیش هم رخ داده باشد هنوز هم همه زندگی مرا تحت تاثیر قرار می دهد، هنوز هم مسئله است یک مسئله بسیار مهم.
این خلاصه ای بود از گفته های یک زن ۴۷ ساله قربانی سوء استفاده جنسی دوران کودکی توسط پدر
 
سوء استفاده جنسی از کودکان چیست؟
شدیدترین نوع سوء استفاده جنسی از کودکان تجاوز و رابطه کامل جنسی با آنها است ولی سوء استفاده جنسی تنها محدود به این نوع نیست و طیف گسترده ای از رفتارهای جنسی را در بر می گیرد که کودکان معصوم در گیر آن می شوند و اثرات نابود کننده آن را یک عمر متحمل می شوند. هر گونه سوء استفاده جنسی که به صورت لمس، غیر لمس و یا به صورت بهره برداری باشد، ویرانگر بود و سلامت کودک را تهدید می کند. انواع سوء استفاده جنسی از کودکان:
ا- سوء استفاده تماسی و یا لمسی: -نوازش های غیر متعارف بدن کودک اعم از اعضای جنسی و غیر جنسی -وادار کردن کودکان به لمس اعضای جنسی بزرگسالان – وارد کردن عضو جنسی و یا هر وسیله دیگر (غیراز منظور پزشکی)در واژن یا مقعد کودکان توسط بزرگسالان
۲- سوء استفاده غیر تماسی: – وادارکردن کودکان به دیدن عکس ها یا فیلمهای سکسی -وادار کردن کودکان به کارهایی با هدف عکسبرداری یا فیلمبردای سکسی – وادار کردن کودکان به نشان دادن حالتها یا صحنه هایی از روابط جنسی – خود ارضایی در حضور کودک – رابطه جنسی در حضور کودک
۳- بهره برداری از کودکان: – وارد کردن کودک به فعالیتهایی که به فحشاء کشیده می شود – استفاده از کودکان برای مدلهای سکسی, عکاسی و تهیه فیلم ادامه بحث در مورد تاثیرات سوء جنسی از کودکان در شماره های آینده دنبال خواهد شد.
این موضوع در شماره بعد به تفضیل مورد بحث قرار می گیرد….